Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü

THY Fotoğraf Yarışması Başvurusu

10.08.2017

“Türk Hava Yolları (THY) Skylife 2.Uluslararası Fotoğraf Yarışması”. Bu yarışma Türk Hava Yolları ve Müessese İletişim AŞ tarafından düzenlenmektedir ve yürütücülüğü de ve Müessese İletişim AŞ tarafından gerçekleştirilecektir.
Doğu ile Batı’nın köprüsü konumundaki İstanbul’dan dünyanın en çok noktasına uçan Türk Hava Yolları, farklı coğrafyalar, kültürler ve insanları bir araya getiriyor. Bunca farklı coğrafyanın çocukları, dünya yetişkinleri arasında köprüler kurabilir. Çocuk dünyanın tüm çeşitliliğini en saf haliyle yansıtır ve yetişkinin gelecekle kurduğu köprü, kendini yarına aktarabildiği küçük bir dünyadır. Dünyanın neresinde olursa olsun bütün farklılıklarıyla aynı olan şey, çocuktur. Dünya çocuklarının; yaşadıkları şehirlere ve coğrafyalara göre farklılıklar gösterseler de temelde hepsinin “çocuk” olduğunun, ortak noktalarının altını çizmek bu yarışmanın amaçlarındandır.
Katılım Koşulları:
• Yarışmaya katılım ücretsizdir. • Yarışmaya katılım, tüm amatör veya profesyonel, fotoğrafçılara açıktır. Yürütme Kurulu, Yarışma Sekreteryası, Jüri üyeleri ve TFSF/PAFT temsilcisi ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar. • Işık, kontrast, renk, gren gibi fotoğrafın karakterini bozmayacak fotoğrafik müdahaleler dışında, uygulanacak salt grafik nitelikli bazı Photoshop veya benzeri yazılım efektlerinin (örneğin suluboya filtresi vb) kullanıldığı fotoğraflar, birden fazla fotoğrafın birleştirilmesi ile elde edilen fotoğraflar, dijital manipülasyonların gerçekleştirdiği fotoğraflar elenecektir. Bu konuda jürinin takdiri esastır. • Yarışmaya her yarışmacı en fazla 4 (dört) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf ile katılabilir. • Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır. • Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.
Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.