Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü

Kariyere Açılan Kapı: YETENEK KAPISI

24.11.2020

Sevgili Öğrencilerimiz,

Üniversitemizde aldığınız eğitimin kalitesi ve niteliği kadar, kariyer gelişiminize desek vermeyi ve farklı kariyer imkanlarına erişiminizi kolaylaştırmayı önemsiyoruz.

Bu amaçla; üniversitemiz Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü iş/staj ilanları ve kariyer etkinliklerinden haberdar olabilmeniz, kolayca başvuru yapabilmeniz ve profesyonel kariyer danışmanlığı alabilmeniz için çevrimiçi platform olan "Yetenek Kapısı" hizmetinize sunulmuştur.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından geliştirilen ve tüm üniversitelerin hizmetine sunulan "Yetenek Kapısı", Türkiye genelinde 550.000 üniversite öğrencisi tarafından aktif olarak kullanılmakta ve hem kamu kurumları hem de özel sektör kuruluşları her türlü staj ve iş ilanlarını tercih ettikleri üniversitelerle "Yetenek Kapısı" platformu üzerinden paylaşarak öğrencilerle etkileşime girmekteler.

Güncel verilere göre; 205 kuruluş Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğümüze kayıtlıdır ve 250'den fazla iş ve staj ilanı öğrencilerimizin ilgisine sunulmuştur.

Öğrenciliğiniz süresince ve hatta mezun olduktan sonra, sizlere sunduğumuz kariyer fırsatlarından istifade edebilmeniz için, iş ve staj ilanlarına daha kolay ulaşabilmeniz için https://www.yetenekkapisi.org/login adresi üzerinden "Yetenek Kapısı" platformuna dahil olmanızı öneriyoruz.

Yetenek Kapısı ile ilgili detaylı bilgi almak için linklerdeki dokümanları inceleyebilir ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğümüze ulaşabilirsiniz. İlanlar, etkinlikler ve duyurulardan en önce haberdar olmak için Yetenek Kapısını düzenli olarak ziyaret edebilir, ihtiyacınız olduğu her zaman Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğümüzden destek alabilirsiniz.

/documents/kariyergelistirme/foto/yetenek-kapisina-neden-kayit-olmalisin.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=tSe_ImY1uII

https://www.youtube.com/watch?v=Yvn1WGKQ_do

https://www.youtube.com/watch?v=YEMagC7JUes

https://www.youtube.com/watch?v=hW04gbvN4Hw