Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü

Kariyer ve İstihdam Merkezi!

03.08.2017

Kariyer ve İstihdam Merkezi Protokolü
Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü çalışma ziyaretleri kapsamında, kariyer ofisi koordinatörü Yrd. Doç. Dr. M. Fevzi Esen, kariyer ofisi yönetim kurulu üyeleri Doç.Dr. Selma Arıkan, Yrd. Doç. Dr. Hacer Ataman ve ofis uzmanı Dr. H. Emin Sert,  İŞKUR İstanbul İl Müdürü Yunus Yelmen'i makamında ziyaret etti. 
Ziyarette, üniversitemiz Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü ve İŞKUR ortaklığında, üniversitemiz bünyesinde oluşturulacak"Kariyer ve İstihdam Merkezi" için ön protokol gerçekleştirilmiş olup, fiziki ofis için çalışmalara başlanması kararlaştırılmıştır. Üniversitemiz bünyesinde İŞKUR tarafından oluşturulacak "Kariyer ve İstihdam Merkezi" faaliyetleri kapsamında, merkez bünyesinde tam zamanlı olarak İŞKUR tarafından görevlendirilecek danışmanlarla, öğrenci ve mezunlarımızın iş - staj konusundaki talepleri değerlendirilecek ve danışmanlık verilecektir. Ayrıca, üniversitemizde periyodik olarak kariyer fuarları ve etkinlikleri düzenlenecek olup, genç iş gücünün istihdama kazandırılması yönünde katkılar sağlanacaktır. Akademik personelimize yönelik, iş gücü piyasası saha araştırmaları konusunda İŞKUR veritabanları da kullanılabilecektir. 
Görüşmede ayrıca, Doç. Dr. Selma Arıkan tarafından, üniversitemiz işbirliğiyle yürütülmekte olan Avrupa Birliği destekli Erasmus + KA2 Stratejik Ortaklıklar projesi  "İş Koçluğu Uzmanlarının Yeterlilkleri için Eğitim ve Kalite Değerlendirme Araçları Tasarımı Projesi" tanıtımı yapılmış olup, İŞKUR'un kaynak ve yeteneklerinden faydalanılması konusunda görüşmelerde bulunulmuştur.